Iwona Kowalska

radca prawny
W czym mogę Ci pomóc?

Iwona Kowalska

radca prawny

Radca prawny specjalizujący się w zagadnieniach dotyczących prawa samorządu terytorialnego. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Członek Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach IX Kadencji. W latach 2010-2017 Członek Zarządu Stowarzyszenia Prawników Administracji Publicznej...
[Więcej >>>]

W czym mogę Ci pomóc?

Młodzieżowa Rada Miasta

Iwona Kowalska16 lutego 2016Komentarze (0)

Miałam okazję być w ostatnią sobotę na I inauguracyjnej sesji III już kadencji Młodzieżowej Rady Miasta w mojej okolicy i to stało się okazją, by zachęcić wszystkie gminy do ich tworzenia. To naprawdę wspaniała inicjatywa.

Utworzenie w każdej gminie Młodzieżowej Rady Miasta umożliwiają przepisy ustawy o samorządzie gminnym. Ma ona charakter konsultacyjny i jest powoływana przez Radę Miasta na wniosek lokalnych środowisk (młodzieżowych, nauczycielskich itp.)

Rada działa na podstawie własnego Statutu, a jej członków wybiera się z grona uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a zatem także wśród niepełnoletnich mieszkańców gminy. Stanowisko Młodzieżowej Rady Miasta wyrażane co do konsultowanych spraw, nie jest oczywiście dla Gminy wiążące, ale myślę, że każdy Wójt, Burmistrz, Prezydent i każdy Radny chce wiedzieć, z jakimi problemami borykają się młodzi ludzie w jego gminie.

Jest to najlepsza szkoła samorządności, jaką można sobie wymarzyć.

Poniżej linki do kilku zaprzyjaźnionych Młodzieżowych Rad Miast i Gmin. Ich działalność zadaje kłam twierdzeniom, że wśród młodzieży króluje cynizm, a obserwowanie zdarzeń z dystansu, jest jedyną jej aktywnością.

12         Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno

22Młodzieżowa Rada Miasta Włocławek

33        Młodzieżowa Rada Miasta Lublin

44    Młodzieżowa Rada Miasta Starachowice

55Młodzieżowa Rada Miasta Skarżyska-Kamiennej

66Młodzieżowa Rada Miasta Starogard Gdański

 

i moja ulubiona:

 

77  Młodzieżowa Rada Miejska Wąchock

 

1

Chwała Wam, bo żeby zostać „informatykiem, któremu zależy”, „lekarzem, któremu zależy”, „nauczycielem, któremu zależy”, „mechanikiem, któremu zależy” itp., trzeba być najpierw człowiekiem, któremu zależy. Dobrze, że nie boicie się tego pokazać.

Samych sukcesów życzę.

Prawnik, któremu zależy 🙂

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 882 736 709e-mail: iwonakowalska@kancelariaprawna.kkm.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radców Prawnych KOCAŃDA KOWALSKA MAREK I PARTNERZY Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radców Prawnych KOCAŃDA KOWALSKA MAREK I PARTNERZY z siedzibą w Kielcach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem iwonakowalska@kancelariaprawna.kkm.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: