Iwona Kowalska

radca prawny
W czym mogę Ci pomóc?

Iwona Kowalska

radca prawny

Radca prawny specjalizujący się w zagadnieniach dotyczących prawa samorządu terytorialnego. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Członek Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach IX Kadencji. W latach 2010-2017 Członek Zarządu Stowarzyszenia Prawników Administracji Publicznej...
[Więcej >>>]

W czym mogę Ci pomóc?

O blogu

 

Witam Cię serdecznie na moim blogu.

Prawo samorządowe to trudna i bardzo obszerna dziedzina prawa. Ale dotyczy nas wszystkich, bo każdy z nas z mocy prawa jest częścią jakieś wspólnoty samorządowej.

To nie tylko ustrój i funkcjonowanie jednostek samorządu terytorialnego, ich jednostek organizacyjnych, instytucji kultury czy spółek komunalnych. To także obrót i zagospodarowanie nieruchomości gminnych, prawo lokalowe, oświatowe i pomoc społeczna. To zagadnienia dotyczące podatków lokalnych i wszystkich form działalności gospodarczej jednostek samorządu terytorialnego. Przepisy regulujące ich finansowanie i nadzór, pod który podlegają.

To te wszystkie mechanizmy prawne, które sprawiają, że wybrany przez każdego z nas własny „środek świata”  staje się nie tylko miejscem zamieszkania, ale realnym centrum wszystkich interesów życiowych.

Warto je znać, a obsługując na co dzień jednostki samorządu terytorialnego wiem, jak często bywają one niezrozumiałe. Będę więc szczęśliwa, jeśli lektura mojego bloga pozwoli wyjaśnić i uporządkować najczęściej spotykane w praktyce kwestie.

Jeśli jesteś pracownikiem samorządowym, kierownikiem jednostki budżetowej lub radcą prawnym obsługującym instytucje samorządowe zapraszam cię do zamkniętej grupy na Facebooku. Tam będziemy mogli podzielić się wątpliowsciami i podyskutować na tematy poruszane na blogu.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.