Iwona Kowalska

radca prawny
W czym mogę Ci pomóc?

Iwona Kowalska

radca prawny

Radca prawny specjalizujący się w zagadnieniach dotyczących prawa samorządu terytorialnego. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Członek Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Kielcach IX Kadencji. W latach 2010-2017 Członek Zarządu Stowarzyszenia Prawników Administracji Publicznej...
[Więcej >>>]

W czym mogę Ci pomóc?

Nowe otwarcie

Iwona Kowalska24 października 20192 komentarze

Kiedy czytam swój ostatni wpis na blogu, trudno mi uwierzyć, że od tamtego czasu minęło już półtora roku. Wydaje mi się, jakby to było wczoraj.

Wiele się w tym czasie zdarzyło w moim zawodowym życiu i choć pewnie jeszcze przyjdzie czas na podsumowania, bo na razie nie ma go nawet na sen, nie mówiąc o innych fanaberiach 🙂 postanowiłam reaktywować bloga.

Nowe otwarcie

Zapewniam wszystkich tych, którzy mailowo pytali mnie co jakiś czas, dlaczego w tym miejscu nic się nie dzieje, że postaram się, byście od teraz, mieli po co tu zaglądać. Zwłaszcza, że wielką radość sprawiło mi, jak wielu z Was żądało aktualnych informacji.

W tym czasie zmianie uległa też forma mojej działalności prawniczej. Od sierpnia praktykę wykonuję w spółce partnerskiej Kocańda Kowalska Marek i Partnerzy.

Mam to szczęście, że wspólnikami w niej, są nie tylko świetni fachowcy, ale też moi serdeczni przyjaciele, a ponadto wszyscy bez wyjątku zarzekają się, że wyznawana przeze mnie zasada, by otaczać się w pracy ludźmi mądrzejszymi od siebie, legła u podstaw także ich decyzji o przystąpieniu do spółki, a to, sami musicie przyznać, dobrze wróży naszej współpracy 🙂

Trzymajcie za nas kciuki.

Oby jedynym powodem naszych sporów były wyłącznie kierunki orzecznicze 🙂

Dla czytelników ma to znaczenie, ponieważ z przyjemnością zaproszę Was lada chwila do czytania blogów moich współpracowników, które właśnie się tworzą.

Mój blog zyskał natomiast nową szatę graficzną i dodatkowe kategorie, ułatwiające Wam nawigacje po zawiłościach prawa samorządowego.

Mam nadzieję, że znów stanie się miejscem naszych cotygodniowych, wirtualnych spotkań.

Tymczasem róbcie swoje i nie dajcie sobie wmówić, że nie warto 🙂

Pozdrawiam

Iwona Kowalska
radca prawny

Photo by Jan Tinneberg on Unsplash

***

Przekazanie nieruchomości gminie

Do lipca 2006 roku każdy właściciel mógł na podstawie wówczas obowiązujących przepisów zrzec się własności nieruchomości. Była to jednostronna czynność prawna.

Właściciel udawał się do Notariusza, gdzie bez udziału przedstawicieli gminy, oświadczał, że zrzeka się swojej własności na jej rzecz [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radców Prawnych KOCAŃDA KOWALSKA MAREK I PARTNERZY w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Rafał 24 października, 2019 o 12:23

  Świetnie! Już się nie mogę doczekać kolejnych wpisów. Powodzenia na nowej ścieżce a widzę, że i nowe zdjęcie znakomicie się prezentuje hihi. Co do tematów – to ostatnio natknąłem się na wyjątkowo ciekawy: strona udała się do organu aby zapoznać się z aktami sprawy. Organ udostępnił tylko akta papierowe odmawiając dostępu (ustnie) do części elektronicznej akt oraz dostępu do metryki sprawy. Strona uznała, że zostało wydane postanowienie w rozumieniu kpa po czym złożyła zażalenie i skargę do WSA. Organ argumentował, że skoro nie ma w protokole śladów tego postanowienia to nie ma się od czego odwoływać efektywnie uznając, że może sobie robić co chce, bo jeśli odmówi stronie dostępu do akt to strona nic z tym nie może zrobić. Aktualnie została złożona kasacja do NSA ale jestem ogromnie ciekaw, czy z praktycznego punktu widzenia doświadczonego w sprawach administracyjnych prawnika, można to jeszcze jakoś inaczej zinterpretować/wykorzystać/zrozumieć?

  Odpowiedz

  Iwona Kowalska 8 grudnia, 2019 o 20:22

  🙂 Ja również uważam, że skoro nie ma postanowienia, nie ma się na co zażalać. Niewydanie postanowienia jest natomiast bezczynnością organu i ona według mnie powinna być skarżona.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radców Prawnych KOCAŃDA KOWALSKA MAREK I PARTNERZY w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: